• Zapraszamy na warsztaty

  Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem swojego pomysłu w konkursie „Inicjator PoMocy” zapraszamy do udziału w naszych warsztatach! To unikalna szansa na poznanie podejścia design thinking wykorzystywanego w tworzeniu rozwiązań problemów społecznych.

  O warsztatach

  Podczas warsztatów przybliżymy metodę design thinking przydatną w projektowaniu innowacji społecznych i zainspirujemy do tworzenia skutecznych rozwiązań dla osób pokrzywdzonych przez nazizm

   

  Podpowiemy:

  • jak analizować potrzeby różnych adresatów usług społecznych,
  • jak opisać potrzeby konkretnej grupy odbiorców,
  • na jakie kwestie zwracać uwagę przed rozpoczęciem prac nad konkretnym rozwiązaniem,
  • jak wskazywać kluczowe cechy rozwiązań, które mają znaczenie dla ich odbiorców,
  • jak analizować i wybierać najlepsze pomysły, z uwzględnieniem ich efektywności oraz trafności.

  Podczas warsztatów nie będziemy dopracowywać pomysłów do konkursu „Inicjator PoMocy”, ale po ich zakończeniu będzie szansa o nich porozmawiać.

   

  Warsztaty poprowadzimy zdalnie (przy użyciu platformy Zoom) w następujących terminach:

  • 14 września, 16.00-21.00,
  • 19 września, 10.00-15.00,
  • 23 września, 10.00-15.00.

  Każde ze spotkań potrwa 5 godzin (odejmując przerwy – 4 godziny). Będziemy pracować w kilkuosobowych grupach. Każda z grup zajmie się jedną personą, czyli opisem pojedynczej osoby reprezentującej jakiś szerszy typ odbiorców projektowanego rozwiązania. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli wybrać personę, na której będą pracować, jeszcze przed warsztatami.

   

  Po zakończeniu warsztatów wystawimy imienne zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach projektowania innowacji społecznych metodą design thinking.

   

  Zgłoszenia udział

  Zgłoszenia przyjmujemy poprzez ten formularz, w którym można wskazać odpowiadający termin. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Z danej organizacji może zgłosić się tylko jedna osoba.

  Prowadząca

  Warsztaty poprowadzi Agnieszka Sikorska, absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz projektowania usług w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej/School of Form. Ukończyła także historię i krytykę dizajnu na Uniwersytecie SWPS i Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 10 lat współprowadzi interdyscyplinarne studio projektowe cooperativa studio, gdzie zajmuje się tworzeniem usług oraz zarządzaniem procesami projektowymi. Współpracuje z podmiotami publicznymi – na szczeblu państwowym i samorządowym, organizacjami i innowatorami społecznymi. Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania usług (service design) oraz design thinking i facylituje warsztaty projektowe – ma za sobą już ponad 2000 godzin warsztatów i szkoleń. W pracy trenerskiej lubi nawiązywać bezpośredni kontakt z uczestnikami i wchodzić z nimi w dialog. Zależy jej na dobrej atmosferze, sprzyjającej kreatywnej pracy.