• Aktualności

  Animacja o konkursie

  11.09.2020

  Każdy pomysł, który może poprawić życie drugiego człowieka, jest na wagę złota. W krótkiej animacji wyjaśniamy, jakich pomysłów szukamy w konkursie „Inicjator PoMocy” i zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, które pomogą stworzyć pomysł na rozwiązanie dla osób starszych.

   

  Zachęcamy do oglądania!

  Warsztaty design thinking – zapraszamy do udziału!

  24.08.2020

  Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem swojego pomysłu w konkursie „Inicjator PoMocy” zapraszamy do udziału w naszych warsztatach! To unikalna szansa na poznanie podejścia design thinking wykorzystywanego w tworzeniu rozwiązań problemów społecznych.

   

  Podczas warsztatów przybliżymy metodę design thinking przydatną w projektowaniu innowacji społecznych i zainspirujemy do tworzenia skutecznych rozwiązań dla osób pokrzywdzonych przez nazizm.

   

  Warsztaty poprowadzimy zdalnie (przy użyciu platformy Zoom) w następujących terminach: 14, 19 i 23 września.

   

  Więcej informacji: www.inicjatorpomocy.pl/warsztaty

  Zaproszenie do udziału w konkursie

  17.08.2020

  Pani Wanda Traczyk-Stawska, ps. Pączek – działaczka podziemia niepodległościowego, żołnierz Armii Krajowej i uczestniczka powstania warszawskiego – zaprasza do zgłaszania projektów w naszym konkursie.

  Spot o konkursie „Inicjator PoMocy”

  17.08.2020

  W Polsce żyje około 50 tysięcy osób poszkodowanych przez nazizm. Dziś borykają się z wieloma problemami, często są samotne, o ograniczonej mobilności, rzadko wychodzą z domu.

   

  Pani Alicja Gawlikowska-Świerczyńska, była więźniarka obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, zgodziła się wziąć udział w naszym spocie, by zachęcić wszystkich do zgłaszania pomysłów na wsparcie osób starszych.

   

  Każdy i każda z nas może zostać Inicjatorem PoMocy!

  Kręcimy spot promocyjny

  3.08.2020

  Weekend spędziliśmy na planie filmowym – przygotowujemy spot, który będzie promował konkurs „Inicjator PoMocy”.

   

  Zaproszenie do udziału w spocie przyjęła m.in. Pani Alicja Gawlikowska-Świerczyńska, była więźniarka obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, urodzona w 1921 roku. Pani Alicja to wspaniała kobieta, tryskająca – mimo ciężkich doświadczeń wojennych – niesamowitą energią i optymizmem. Na planie towarzyszyła jej Maja Biskupska. Niebawem podzielimy się efektami ich aktorskich zmagań – nasz konkurs ruszy w połowie sierpnia.

  Fot. Rafał Wielgus Muzeum Powstania Warszawskiego

  Ambasadorzy konkursu

  1.08.2020

  Z dumą informujemy, że ambasadorami naszego konkursu zgodzili się zostać:

  • Pani Wanda Traczyk-Stawska, ps. Pączek, działaczka podziemia niepodległościowego, żołnierz Armii Krajowej, uczestniczka powstania warszawskiego,
  • Pani Alicja Gawlikowska-Świerczyńska, była więźniarka obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, lekarka,
  • Pani Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich i wolontariuszka Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ​,

  • Pani Joanna Talewicz-Kwiatkowska, Prezeska Fundacji W Stronę Dialogu, doktor antropologii kulturowej, autorka i redaktorka licznych publikacji poświęconych tematyce romskiej, współpracuje z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau,

  • Pan Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, członek nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i honorowy członek Związku Powstańców Warszawskich.